شرکت سیم و کابل دراک ایرانیان با پشتوانه 40 ساله در زمینه توزیع سیم و کابل در سال 1395 اقدام به تاسیس کارخانه ای به وسعت 3000 مترمربع در شهرک صنعتی بزرگ شیراز نموده و دایره فعالیت و تلاش خود را در زمینه تولید انواع سیم و کابل برق ،کابل های شیلر،کابل های کواکسیال و کابل های مخابراتی نموده و پیوسته در مسیر بهبود فرآیندها و رشد و توسعه اهداف ملی با سرلوحه قرار دادن تمامی استانداردهای کیفی در تمامی محصولات تولیدی خود در همان آغاز راه موفق به اخذ نشان استاندارد کیفی کالا از سوی سازمان ملی استاندارد ایران و تاییدیه کیفی از جانب سازمان توانیر گردیده است.

این مهم یعنی موفقیت در زمانی اندک در سایه رعایت اصولی از جمله بسط و توسعه ثبت فناوری در سازمان با متمرکز شدن متغیرهای مرتبط با فناوری مانند ماشین آلات ، تجهیزات؛ ابزار و لوازم ،طلاعات و دانش فنی نیروی انسانی، سازماندهی و مدیریت در سطحی عالی محقق گردیده است .

توجه فراوان این سازمان به عامل اصلی توسعه یعنی فناوری سبب تاسیس واحد تحقیق و توسعه شد.از نتایج ارزشمند این امر می‌توان به دستاوردهای مهمی چون خلاقیت نوآوری و اتحاد در بین افراد این سازمان و بهبود پیوسته کیفیت در فرایندهای تولید اشاره کرد.

تولید سیم و کابل در این مجموعه با استفاده از متریال اولیه، مناسب ماشین آلات ، فناوری های به روز روز و با بهره گیری از تجربه و دانش فنی نیروهای انسانی کارآمد و متبحر برپایه شناخت کامل نیازهای کمی و کیفی صنعت سیم و کابل صورت می پذیرد.

در تولیدات این مجموعه سعی بر آن شده است تا با بسته بندی مناسب ، محصولات در اختیار مصرف کنندگان نهایی قرار گیرد .

مدیریت این سازمان همواره بر عامل کیفیت متمرکز بوده است که حاصل آن تعریف چرخه کیفیت در شرکت سیم و کابل دراک می باشد .کنترل کیفیت در تمامی بخش های تولید، انبارش مواد اولیه ،همراه با نظارت دقیق ، همواره ضامن کیفیت نهایی محصولات تولیدی این شرکت می باشد.

رعایت موازین و استانداردهای کنترل کیفی سبب گردیده است تا شرکت سیم و کابل دراک به عنوان آزمایشگاه همکار از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برگزیده و موفق به دریافت گواهینامه های مرتبط با آن گردد.

مفتخریم با نهادینه کردن هدفی بزرگ چون مشتری مداری و تلاش در جهت کسب رضایت کامل از سوی مشتریان و مصرف کنندگان برندی شایسته و پاسخگو در برابر حقوق مصرف کننده باشیم و امید است که بتوانیم گامی موثر در راه رسیدن به خودکفایی صنعت ملی برداریم.